5 najúspešnejších článkov v roku 2016

Prešiel rok a je čas pozrieť sa späť, čo sme to vlastne prežili, napísali a nafotili. Vďaka tomu, že nás čítate a pravidelne sledujete, boli niektoré články mimoriadne úspešné, za čo sme neskutočne radi. Pripravili sme vám výber 5-tich najúspešnejších.


 

5. MIESTO - ARCHITEKTKA PEČIE ZÁKUSKY

Keď sa kombinujú stavby a pečenie, prvé čo nám napadne je perníková chalúpka. Majstri svojho remesla na to však majú iný pohľad. Ako to vyzerá, keď architektka rada pečie? Dinara Kasko - táto ukrajinská cukrárka je skutočnou majsterkou kombinovania chutných zákuskov, geometrických tvarov a architektonického dizajnu. K príprave pečených koláčov pristupuje ako k budovám. “Mám v sebe ešte veľa nerealizovaných nápadov a veľkú túžbu experimentovať,” povedala Dinara pre So Good Magazine. Presné línie a lesklé povrchy, ktoré pripomínajú skôr tvrdú oceľ a betón ako mäkučký zákusok. Dinara hovorí, že najdôležitejší je prvotný nápad a celkový dizajn torty. Neváha využívať najnovšie technológie ako je 3D tlač a 3D modelovanie a tým posúva svoje cukrárske umenie o level vyššie ako ostatní. “Nechcem napodobňovať ostatných, chcem vytvárať niečo nové.” Pri pohľade na tieto fotografie musíme uznať, že sa jej to veru darí.
 
Kompletný článok nájdete na: ARCHITEKTKA PEČIE ZÁKUSKY

005


 

4. MIESTO -MINIMALISTICKÉ TETOVANIA

Tieto minimalistické tetovania vznikajú jedinou čiarou. Viete nakresliť domček jednou čiarou? Berlínsky tatér Mo Ganji robí niečo podobné – taktiež produkuje tetovania, ktoré pozostávajú z jedinej línie, avšak jeho tvorba je trochu iná káva. Čierne obrázky, zachytávajúce zvieratá, bicykel či ľudskú tvár, sú poriadne komplikované a plné detailov. Každé dielo je navyše originál. Nuž, v jednoduchosti je krása.

 
Kompletný článok nájdete na: MINIMALISTICKÉ TETOVANIA

04


 

3. MIESTO -  UNIKÁTNY A MODERNÝ DOM V BULHARSKU POSKYTUJÚCI 360 STUPŇOVÝ VÝHĽAD

Väčšina ľudí pravdepodobne býva v byte alebo dome, z ktorého okien môže mať výhľad maximálne tak k susedovi alebo na okolité sídlisko. Čo by ste ale povedali na 360 stupňový výhľad? Tímu architektov zo štúdia I/O Architects sa to vďaka zaujímavej stavbe podarilo. Aj Bulharsku, môžeme nájsť v súčasnosti peknú a modernú architektúru. Dôkazom toho je tento jedinečný a zaujímavý dom. Ide o projekt s názvom Observation House, situovaný na severovýchode Bulharska a jeho názov dokonale pasuje k tomuto domu.
 
Kompletný článok nájdete na: MODERNÝ DOM V BULHARSKU

05


 

2. MIESTO - KREATÍVNE OZNAČENIA TOALIET

Kreatívne a vtipné označenia ženských a mužských toaliet. Je dôležité miestnosti pre ženy a pre mužov výrazne a jednoducho odlíšiť. Za bežných okolností na to slúžia univerzálne symboly postáv v šatoch a v nohaviciach. Na niektorých miestach, zvyčajne sú to reštaurácie, sa do označenia označenia ženských a mužských toaliet rozhodli vložiť trochu vtipu a kreativity.

 
Kompletný článok nájdete na: KREATÍVNE OZNAČENIA TOALIET

01


 

1. MIESTO - MODERNÝ ŠKANDINÁVSKY BYT

Moderný bytový dizajn – Škandinávsky štýl. Ak ste zástancami moderného bývania a sledujete trendy bytového dizajnu vo svete, určite vám neunikol škandinávsky štýl. Tento štýl je veľmi elegantný, harmonický, nadčasový. Vyznačuje sa čistotou, jednoduchosťou, jemnými líniami. Typický je minimalizmus, pre ľudí prístupný, užitočný a v celom svete žiadaný trend. Využívajú sa hlavne biele a prírodné farby, drevený nábytok a rôzne doplnky z prírodných materiálov, ktoré vytvárajú pokojnú atmosféru domova. Klasikou sú severské vzory zvierat, kvetov, stromov, káro a prúžok. Využíva sa hlavne bledé drevo, ktoré interiéru poskytuje priestrannosť a pôsobí teplo a prirodzene. Drevený nemusí byť iba nábytok, ale aj podlahy, ktoré sú akýmsi zjednocujúcim prvkom. Nezabúdajte ani na zeleň, ktorá vášmu priestoru vdýchne život.
 
Kompletný článok nájdete na: MODERNÝ ŠKANDINÁVSKY BYT

03