Ako sa stať lepším architektom, dizajnérom?

Architekt alebo dizajnér? Skvelí umelci sa nerodia, skvelí umelci sa trénujú. Ak hľadáte spôsob, ako sa stať lepším architektom, alebo dizajnérom, prečítajte si o týchto ôsmych zvykoch, ktoré budete tento rok potrebovať k úspechu. "Sme tým, čo opakovane robíme. Dokonalosť nie je čin, ale zvyk." - Aristoteles

1. Určite si priority

Každý deň sa vám naskytne nekonečné množstvo príležitostí a rozhodnutí. Ako umelec musíte mať jasnú víziu toho, čo chcete dosiahnuť a nastaviť si plán priorít. Kľúčom k úspešnej kariére dizajnéra je ročný, mesačný a denný plán - či už ste freelancer, architekt alebo pracujete vo veľkej firme.

2. Dávajte si prestávky

Tvrdým makaním sa ďaleko nedostanete. Keď budete len tak míňať čas a energiu na veciach, na ktorých v skutočnosti nezáleží, nebudete efektívny. Aplikujte pravidlo 80/20 a identifikujte, čo funguje a čo nie. Venujte svoju energiou tomu, čo naozaj zaberá a začnite pracovať rozumnejšie namiesto toho, aby ste pracovali usilovnejšie. Musíte si dávať prestávky. Hovorím o denných prestávkach počas produktívnych hodín, keď hodiny v kuse civíte na monitor a odporúčam aj na chvíľu sa kompletne odpojiť od kreatívnych činností a zamyslieť sa nad lesom namiesto stromov.

3. A dajte ešte trochu viac

Viete ako môžete ponúkať skvelé služby a získať si vernosť vašich klientov? Dajte zo seba ešte trochu viac. Vždy zo seba dajte viac než sa od vás očakávalo. Robte veci, ktoré sa iným robiť nechcú. Obetujte svoj čas a stretnite sa osobne. Pošlite rukou písaný list. Predstavte klientovi niekoho, kto mu pomôže. Navrhnite obojstranne výhodné riešenia, ktoré pomáhajú nielen vám, ale aj klientovi.

4. Zabudnite na vaše ego

Nestotožňujte sa so svojou prácou. Zabudnite na ego a začnite rozmýšľať nad tým, čo pomáha vášmu klientovi, nie vášmu egu. Áno, chcete si vyskúšať nový trend, ale naozaj pomôže zvýšiť predaj spoločnosti vášho klienta? Prestaňte obhajovať svoju prácu a robte správne rozhodnutia namiesto toho, aby ste sa stále snažili dokazovať svoju pravdu.

5. Uvažujte o všetkom čo počujete

Nikdy neberte veci ako samozrejmosť. Či už ide o vašu kariéru, nový produkt alebo službu, ktorú navrhujete, vždy sa veľa pýtajte. Vo svete startup dizajnu sa dizajnéri rozhodujú podľa "tušáka". Dajte si tú námahu a pýtajte sa vašich klientov, pýtajte sa všetkých zúčastnených strán a využívajte dáta. Opýtaním sa prečistíte komunikáciu a znížite počet nedorozumení.

6. Počúvajte

Pre úspešných dizajnérov je dôležité vzdelanie. Jedným z najlepších spôsobov, ako sa učiť, je počúvať tých, ktorí v oblasti strávili nejaký ten čas. Nasiaknite do seba to čo hovoria a hlavne prečo to hovoria. Architektom znamená učiť sa, učiť sa...

7. Neprestávajte sa učiť

V momente, keď si poviete, že ste už dsť dobrý, vtedy by ste sa mali začať báť. Svet dizajnu sa vyvíja závratnou rýchlosťou a nikto na tejto zemi nie je schopný mať vždy všetky najnovšie informácie v hlave. Každý deň si vyhraďťe čas na učenie sa nových vecí a vzdelávajte sa vo svojej oblasti, aby ste mohli robiť vašu prácu efektívnejšie, prísť na revolučné myšlienky a nechali sa inšpirovať.

8. Vytlačte si portfólio

Portfólio a jeho príprava je časovo náročná záležitosť, práve z tohto dôvodu by mali byť vaše projekty prezentované v dobrom svetle ideálne v digitálnej ale rovnako v printovej forme.  Portfólio by malo vyjadrovať váš štýl, originálnosť a vyzdvyhovať hlavne silné stránky. Staňte sa lepším architektom.

Aké máte  návyky? Ako plánujete stať sa tento rok lepším ? Podeľte sa so svojimi postrehmi.

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať