Akustika THION

Správna akustika ovplyvňuje náš komfort a pohodu bývania viac ako si myslíte. Stáva sa, že spolubývajúci je ťažký heavymetalista, vedľa v kancelárii sa dobre darí zubárovi, alebo zdieľate priečku so zabehnutou tanečnou školou? Hluk nemusí byť ani veľký, ani dlho do noci, aby nám znepríjemňoval život. Zároveň si potrpíte na kvalitné ozvučenie a akustiku vo svojom interiéri? Hľadali sme praktické, kreatívne a zároveň estetické alternatívy, aby nervy prerastajúce decibely nabrali regresívnu krivku. Trvalo to chvíľu, no s potešením sa dnes zoznamujeme s mnohotvárnou odpoveďou na danú problematiku akustiky, ktorú nám ponúka spoločnosť Thion. Za touto značkou stojí Tomáš Haverlík.  “Riešenia akustiky z úplne inej perspektívy" - to je nefalšované a výstižné motto spomínanej spoločnosti, ktorej produkcia nás upútala na prvý pohľad. Reč je o akustickom systéme, ktorý interiérovú akutstiku rieši účelovo, krásne a s nepopierateľnou osobitosťou. Používa materiály s absorčnými vlastnosťami, ktoré sú vyrábané s použitím špeciálnej akustickej peny, textílie a dreva. Táto kombinácia preto povoľuje absorpciu a difúziu hluku s nespočetným a neobmedzeným množstvom dizajnov. Niektoré systémy sú inšpirované pop-artom alebo sú ako vystrihnuté z Matrixu, iné zas hľadajú svoj zdroj v prírode - pripomínajú včelí úľ. Impozantnú charakterovosť však získavajú najmä svojou nevšednosťou, ktorá záleží na parametroch a štýle priestoru, v ktorom pôsobia.

Akustika Thion

Individuálne riešenia - Akustika a dizajn na mieru

K dispozícii je množstvo tvarových kombinácii, najpôsobivejšie však sú systémy množín, ktoré sa skladajú z geometrických prvkov - štvorcov, trojuholníkov, oblých polygónov a dalších. Farba z komplexnej farebnej palety sa tiež prispôsobí daným požiadavkám klientovi na mieru. My v CreateSpace sme si našli svoje, totiž, dali sme sa na experiment a spoločnosť Thion nám do našich priestorov navrhla príklad vizuálneho riešenia na mieru. Okrem akustických riešení sa spoločnosť Thion zaoberá paralelnými službami - poskytuje akustické merania, interiérové tapety akejkoľvek veľkosti, obrazové plátna ako dekoráciu, mobilné steny a paravany a mnoho dalšieho.

Akustika Thion
Akustika a téma priestorovej akustiky je dnes tak dôležitá ako nikdy predtým. Súčasné moderné priestory so svojimi veľkými hladkými plochami potrebujú akustické riešenia, ktoré vo všeobecnosti pomáhajú zvuk pohlcovať a eliminovať odrazy zvuku. Vďaka komplexnosti a služieb takého rozsahu je jednoduchšie funkčne riešiť nielen hlukové ťažkosti v bytových a kancelárskych priestoroch ale taktiež návrh akustického riešenia v nahrávacích štúdiach a iných priestoroch kde naozaj záleží na správnej akustike podporenej dizajnom na mieru podľa vaších predstáv. 
 
Zdroj: www.thion.sk

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA