Aplikovať aj v našich bytoch!

Projekt maďarskej dizajnérskej firmy POSITION Collective, ktorý vznikol z malého bytu v Budapešti. Keďže malých bytov máme i na Slovensku neúrekom, niektoré prvky tejto dizajnérskej skupiny stoja za inšpirovanie. Veď priestoru nikdy nie je dosť a šetriť ním sa oplatí.

Aj 30 metrov môže mať štýl: Tridsať štvorcových metrov je primalý priestor na to, aby sa v ňom dalo pohodlne prebývať, ale táto skupina odborníkov dokázala, že to nie je nemožné. Tento malý byt premenili skvelé miesto, kde si môžu cestovatelia či turisti oddýchnuť a nabrať síl na ďalšie výlety – bola to požiadavka samotného majiteľa bytu, ktorý chcel reagovať na rastúci dopyt po ubytov ách pre turistov. Sami ho nazývajú zábavným miestom pre ľudí, ktorí milujú štýl. Stredobodom tohto zaujímavo riešeného priestoru je vyvýšené „pódium“ postavené s využitím preglejky. Vnáša do celého priestoru prirodzený nádych a dodáva mu punc modernej elegancie.

Ako logická hra: Celý byt pôsobí z hľadiska funkčnosti ako logická hra. Napriek malému priestoru tu nájdeme manželskú posteľ, dostatočné úložné priestory a kompletne vybavenú kuchyňu.

Kreatívny stenový systém: Základom úsporného riešenia a šetrenia priestorom sú tri moduly s rozmermi 60 × 60 × 90 centimetrov. Dajú sa použiť ako šatník alebo ako priestor na chladničku a práčku. Na nich sa nachádza manželská posteľ. V modulovom duchu je riešený aj stenový systém s rôzne nastaviteľnými policami, ktoré sa dajú meniť a dopĺňať podľa potreby. Police držia na kolíkoch, ktoré môžete umiestniť do ľubovoľného otvoru v stene – je ich tam skutočne dosť. Priestor určený zahraničným turistom dizajnéri spestrili kúskami a prvkami charakteristickými pre maďarské umenie.

Zdroj: POSITION Collective,  Foto: Balázs Glódi