Apple predstavil iPhone X Odomkne ho vaša tvár

Apple podľa očakávaní okrem nových smart hodiniek Watch Series 3 či Apple TV s podporou 4K Ultra HD predstavil nové verzie svojich populárnych Iphonov. Po prvýkrát sme sa dočkali až troch nových modelov – iPhone 8, iPhone 8 Plus a iPhone X. Od roku 2014 sa vo svete iPhonov nič zásadné nezmenilo. Nový dizajn s väčším displejom a každý rok sa len vylepšovali parametre. V úplne čerstvom Steve Jobs Theater, ktorý je súčasťou nového sídla firmy s názvom Apple Park nám predstavili Apple iPhone X s Oled displejom, ktorý tvorí takmer celú plochu mobilu. Apple nikdy neoznačoval smartfóny rímskymi číslicami, ale aj označenie 10, značí taktiež 10 výročie iPhonu na svete.

Materiály a Face ID

Bočná strana je vyrobená z nehrdzavejúcej oceľe, predná a zadná strana je tvorená sklom. Face ID využíva špeciálne senzory na prednej strane zariadenia, ktoré dokážu rozpoznať tvár používateľa. Face ID rozozná tvár aj v šere, dokonca aj bez okuliarov alebo čiapkou. Oklamať sa nedá fotografiou a dokonca ani profesionálnou maskou hollywoodskych tvorcov. Softvér je vraj dostatočne inteligentný na to, aby rozpoznal osobu i v prípade, že zmení účes, alebo si napríklad nechá narásť bradu. A na pobavenie sú novinkou aj animované ikony, ktoré menia výraz podľa výrazu používateľa. 

Tchnické parametre

V hornej časti tak ostalo miesto na ukazovateľ času, batérie, signálu Wi-Fi a mobilnej siete. Displej Apple iPhone X má uhlopriečku 5,8 palca, pomer strán až 19,5:9 s rozlíšením 1 125 x 2 436 px. Fotoaparát je jednou z mála vecí, ktorá je takmer rovnaká s iPhone 8 Plus.  Ultra HD video bude možné točiť pri 60 fps, Full HD video až pri 240 fps. Zväčší sa aj pamäť RAM, no len nepatrne na 3 GB. 

Cena a farebné prevedenia

Apple iPhone X bude štartovať na sume 999 dolárov za 64 GB model a končiť na sume 1 199 dolárov za 256 GB model. V predaji budú pritom iba dve farebné verzie – čierny a strieborný.
 
Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA