Audi koncept

Dizajn je o vytváraní budúcich obrazov a objektov. Je preto veľmi dôležité mať cit pre budúcnosť. Veľa krát sa však skúša predvídať budúcnosť, čo je však v podstate nemožné. Perikles raz povedal: „Nie je tak dôležité predvídať budúcnosť, ako sa na ňu pripraviť. Toto je presne moja práca v Design Research: pripraviť skupinu Audi na vývoj dizajnu. Zbieram „stopy budúcnosti".

Audi odhalilo na Beijing’s auto show koncept prepojenej dopravy, založený na Q3. Pri tomto koncepte na aute samotnom až tak nezáleží. Naozaj zaujímavé je to, čo sa skrýva vo vnútri auta – prekrásny Audi koncept elektrický longboard, ktorý sa automaticky nabíja, ak je umiestnený v zadnom nárazníku. Celá idea je pritom založená na tom, že navigačný systém automaticky kalkuluje, či je pre teba lepšie do tvojho cieľa prísť na aute, alebo na longboarde.

Audi koncept Longboard, majstrovský kúsok inžinierov vytvorený z hliníka a uhlíkového vlákna, sa môže využiť v troch módoch. Môžeš na ňom jazdiť ako na klasickom longboarde, vysunúť riadidlá a jazdiť ako na skútri, alebo, a to je to najzaujímavejšie, využiť ho ako vozík. Audi nedávno oznámilo, že plánuje veľké zmeny v dizajne, napokon na post šéfštylistu si v Ingolstadte zasadol Marc Lichte. Ten naznačil nový dizajnérsky jazyk trojicou štúdií Prologue, ktoré sa predstavili v Detroite či Las Vegas.

Zdroj: www.startitup.sk www.audi.com

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA