Betón CRĒER je iný než poznáme

Betón je dobre známy materiál našej civilizácie, ktorý sa stal dôležitou súčasťou stavebného sveta. Aj vďaka jeho základným vlastnostiam, akými sú trvanlivosť, pevnosť, dlhkovekosť a vzhľad je považovaný za nadčasový. Dvojica Jana Bilková a Marek Bilko počas niekoľkých rokov odbornej práce a skúmania nadobudli dostatočné skúsenosti na to, aby popreli konvenčnú predstavu o vlastnostiach tejto hmoty a vyvinuli netradičný materiál. Betón totiž nemusí byť iba surový, hrubý a ťažký, ale môže byť napríklad aj ultravysokopevnostný - teda výrazne odľahčený, odolný, a pevný v ťahu aj v tlaku. Práve z takej neobvyklej verzie zmesi vyrábajú CRĒER jedinečné bytové a kúpeľňové doplnky umeleckej kvality.
 
Ako aj názov tejto rodinnej spoločnosti prezrádza, CRĒER sa vyznačuje individuálnou tvorivou silou a už spomínanými nezvyčajnými procesmi výroby betónových produktov. Všetky postupy sa vykonávajú ručne, pričom dôraz sa kladie na detail a kvalitu spracovania. Výsledný vzhľad produktu ovplyvňuje množstvo faktorov. Správna zmes, spôsob plnenia foriem, rôzna štruktúra pórov a farebných odtieňov spôsobených procesom zrenia robia z každého umývadla originál, a práve to dáva produktu vysokú estetickú hodnotu.
 
Vďaka dlhodobej, paropriepustnej hĺbkovej impregnácii výrobkov pre ich maximálnu ochranu je možné mať tieto doplnky nielen v interiéri, ale aj v exteriéri. Táto vrstva je dokonca vhodná pre styk s potravinami a je krátkodobo odolná proti kyselinám a chemikáliam bežne používaným v domácnosti. Čo sa týka farebných prevedení, v ponuke sú štyri variácie. Natural je prírodný betón bez pridaných pigmentov, pri odtieni Grey je zmes zafarbená pre dosiahnutie sýto-šedej, Antracit je tmavo-šedá a v prípade prevedenia Industrial  sú póry ručne vyplnené kontrastnou zmesou pre priemyselný vzhľad a hladký povrch.
 
Ukážky edície a vychytávky tejto spoločnosti nájdeme iba vo vybraných showroomoch. Radi by sme sa aj pozreli, ale ešte radšej by sme si niečo vlastné navrhli! V tejto súvislosti pripravujeme s  CRĒER zaujímavý stôl ktorý vám predstavíme už onedlho. Skupina ľudí, ktorá je lojálna svojmu remeslu a výrobkom, svojou energiou, profesionalitou, vášňou a umením robí svet pestrejším, kvalitnejším a krajším.

Zdroj: creer.cz

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA