BMW X7 – Budúcnosť luxusu

BMW ohlásilo prípravu modelu BMW X7  v roku 2014, no s jeho realizáciou sa stretávame až v roku 2017-2018.  Až v marci však BMW oficiálne potvrdilo, že projekt, na ktorom pracuje už približne dva roky, sa naozaj stane realitou. BMW X7 Pôjde o najväčšie SUV od bavorskej automobilky. Luxusná kabína bavorskej štúdie disponuje podľa očakávania tromi radmi sedadiel. SUV má technicky i dizajnovo vychádzať z budúcej generácie BMW X5, najzásadnejším rozdielom bude objemnejšia zadná časť.  V prdom rade ide o plug-in hybrid, ktorý už poznáme zo súčasných modelov. V interiéri má vládnuť jednoduchosť, a zároveň luxus.

BMW X7 Concept ukazuje vizionárskym smerom do budúcnosti.  "Miesto, vytvorené práve pre vás: Zažite novú dimenziu luxusu a sofistikovanosti vo forme BMW Concept X7 iPerformance. Interiér, ktorý nesie známky najvyššieho majstrovstva ručnej výroby, privíta posádku špičkovým komfortom a bezkonkurenčnou priestrannosťou na každom mieste v kabíne. Súhra moderného čistého dizajnu, vysoko kvalitných materiálov a najjemnejšej kože, vytvára atmosféru, charakterizovanú veľkorysou jedinečnosťou.” Adrian van Hooydonk, riaditeľ dizajnu BMW Group

Bude to však drahá „hračka“. Ceny majú štartovať výške 130 000, pričom za 12-valec si bude BMW účtovať až 200 000 eur. Väčšina kusov by mala skončiť práve za oceánom. Bližšie informácie automobilka neprezradila. V tejto fáze sa viac sústredí na dizajn, tak si ho vychutnajte na záberoch.

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKT

BMW X7
BMW X7
BMW X7
BMW X7
BMW X7