BMW X7 – Budúcnosť luxusu

BMW pripravuje mohutnú novinku. Jej súčasťou bude aj najväčšie SUV, ktoré vyrobilo v podobe konceptu. Šokuje monumentálnymi rozmermi a minimalistickým poňatím. Spoločnosť ohlásila prípravu modelu BMW X7  v roku 2014, no s jeho realizáciou sa stretávame až v roku 2017-2018.  Až v marci však BMW oficiálne potvrdilo, že projekt, na ktorom pracuje už približne dva roky, sa naozaj stane realitou. Luxusná kabína bavorskej štúdie disponuje podľa očakávania tromi radmi sedadiel. SUV má technicky i dizajnovo vychádzať z budúcej generácie BMW X5, najzásadnejším rozdielom bude objemnejšia zadná časť. Predná časť nám príde nevyvážená a disproporčná. Svietidlá a ich proporcie nám nepasujú k zvyšným dimenziam auta. V prvom rade ide o plug-in hybrid, ktorý už poznáme zo súčasných modelov. V interiéri má vládnuť jednoduchosť, a zároveň luxus.

BMW X7

Concept ukazuje vizionárskym smerom do budúcnosti.  "Miesto, vytvorené práve pre vás: Zažite novú dimenziu luxusu a sofistikovanosti vo forme BMW Concept X7 iPerformance. Interiér, ktorý nesie známky najvyššieho majstrovstva ručnej výroby, privíta posádku špičkovým komfortom a bezkonkurenčnou priestrannosťou na každom mieste v kabíne. Súhra moderného čistého dizajnu, vysoko kvalitných materiálov a najjemnejšej kože, vytvára atmosféru, charakterizovanú veľkorysou jedinečnosťou.” Adrian van Hooydonk, riaditeľ dizajnu BMW Group

Bude to však drahá „hračka“. Ceny majú štartovať výške 130 000, pričom za 12-valec si bude BMW účtovať až 200 000 eur. Väčšina kusov by mala skončiť práve za oceánom. Bližšie informácie automobilka neprezradila. V tejto fáze sa viac sústredí na dizajn, tak si ho vychutnajte na záberoch.

Zdroj: www.bmw.sk   Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKT