BYT PLNÝ ZRKADIEL v centre Bratislavy

Klientka priestranného 3-izbového bytu v centre Bratislavy nechala voľne plynúť fantáziu architektov zo štúdia MUUR, a tak vznikol osobitý interiér plný neobvyklých materiálov a ich kombinácií, výrazných prvkov a premyslených detailov.

Byt pre single

Vytvoriť interiér pre single má svoje špecifiká napriek tomu, že sa môže zdať tým jednoduchším zadaním. Mladá, dynamická a veľmi spoločenská majiteľka bytu mala jasnú predstavu o veľkej spoločenskej časti pre časté i mnohopočetné návštevy. Preusporiadaním kuchyne a menšou stavebnou úpravou bol vytvorený veľký priestor bez obmedzení komunikácie.

Materiálový a svetelný koncept

Kombináciou púdrových farieb s čiernymi akcentmi bol vytvorený výrazne kontrastný motív. Podčiarknutie priestorovými obkladmi na stenách či použitím mnohých zrkadlových plôch ešte umocňuje koncept „scénického“ interiéru. Svetelný koncept s početnými podsvieteniami a priestorotvornými zavesenými svietidlami umožňuje modifikovanie atmosféry pre potreby rôznych situácií.

Osobitý klient

Každý klient je iný, jeden single, iný s rodinou, jeden potrebuje prispôsobiť materiály psovi, ďalší pestuje orchidey. V tomto prípade sa architekti stretli s výraznou osobnosťou, ktorá sa nebojí experimentovať, má rada expresívne formy a svojich pár predstáv dala dokresliť a do posledného vankúšika doladiť architektom. Vznikol tak špecifický interiér odrážajúci klientkinu osobnosť a precíznosť architektov.

Štúdio MUUR založili dizajnérka Marianna Markusková a architekti Vladimír Netík a Radovan Volmut. Ich cieľom je naplniť predstavy klientov o komplexnom riešení priestorov na bývanie či podnikanie. Ponúkajú idey a vytvárajú nielen návrhy, ale aj do najmenšieho detailu premyslené a dokončené interiéry a stavby.

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA