BYT PLNÝ ZRKADIEL v centre Bratislavy

Majitelka priestranného 3-izbového bytu v centre Bratislavy nechala voľne plynúť fantáziu architektom zo štúdia MUUR, touto spoluprácou vznikol osobitý interiér plný unikátnych materiálov, výrazných prvkov a premyslených detailov. Zrkadlá majú schopnosť zmeniť akýkoľvek interiér. Ak ste doteraz váhali a pochybovali, či a aké zrkadlo zavesiť do vášho príbytku, my radíme: Buďte odvážny!

Byt pre single

Vytvoriť interiér pre single má svoje úskalia napriek tomu, že sa môže zdať tým jednoduchším zadaním. Majiteľka bytu mala jasnú predstavu o veľkosti spoločenských priestorov pre časté návštevy. Preplánovaním kuchyne a menšou stavebnou úpravou bol vytvorený veľký otovrený priestor, ktorý dispozične aj vizuálne komunikuje so svojim okolím. Otvorený interiér vo forme prepojenej obývačky, kuchyne a jedálne patrí k symbolom súčasnej modernej architektúry.

Koncept

Architekti pri svojom navrhovaní a následnej ralizácii použili kombináciu púdrových farieb s čiernymi akcentmi. Použitím mnohých zrkadlových plôch ešte umocňuje koncept „scénického“ interiéru. Nielen nábytok a doplnky urobia zo spoločenskej zóny bytu príjemné prostredie. K psychickej a fyzickej pohode prispieva aj správne osvetlenie. Svetelný koncept s početnými podsvieteniami a priestorotvornými zavesenými svietidlami vytvára skvelú atmosféru. Čítanie, písanie,  príprava jedla či umývanie riadu. To sú aktivity, ktorým sa nevyhneme. Všetky vyžadujú vyššiu intenzitu svetla. Osvedčená kombinácia je nepriame osvetlenie, napríklad žiarivky nad linkou a miestneho osvetlenia pracovnej plochy.

Každý klient je odlišný a jedinečný - tomu by sa mal podriadiť aj intériér v ktorom žije. V tomto prípade sa architekti stretli s výraznou osobnosťou, ktorá sa nebojí experimentovať, má rada expresívne formy. Vznikol tak špecifický interiér odrážajúci klientkinu osobnosť a skvelú prácu architektov.

Štúdio MUUR založili dizajnérka Marianna Markusková a architekti Vladimír Netík a Radovan Volmut. Ich cieľom je naplniť predstavy klientov o komplexnom riešení priestorov na bývanie či podnikanie. Ponúkajú idey a vytvárajú nielen návrhy, ale aj do najmenšieho detailu premyslené a dokončené interiéry a stavby.

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA