Vila – stará továreň zrekonštruovaná na moderné sídlo

V našich publikáciach sa vám snažíme predstaviť jedinečné projekty z oblasti architektúry, dizajnu a umenia. Pri prvom pohľade sa vám určite bude zdať ,že táto vila do tohto výberu nepatrí. Opak je však pravdou. Na prvý dojem zastaralá ošarpaná budova, vhodná jedine na demoláciu, ktorá vás však určite prekvapí neuveriteľným vnútorným citom pre dizajn, architektúru a originálne riešenia detailov. Možno aj preto dostala názov Anti vila. Úžasná premena bývalej  fabriky, ktorá v sebe ukážkovo kombinuje tradičnú architektúru s tou súčasnou je projektom Brandlhuber+ Emde, Schneider.

Exteriér

Po dlhých diskusiach medzi architektom a majitelom padlo nasledovné rozhodnute - táto nepoužiteľná nehnuteľnosť dostane druhú šancu. Bývalá továreň na spodnú bielizeň sa premenila na multifunkčné a zatiaľ jednoduché bývanie. Všetky nenosné prvky - priečky boli odstránené, dispozícia dostala loftový otvorený charakter, zachované ostalo jedine komunikačné jadro. Chladné betónové steny sú dopĺnené krásnou čistou bielou - industriálny charakter tejto vili je hádam neprekonatelný. 

Interiér

Rekonštrukcie starých opustených budov a továrni sú v poslednom období skutočne obľúbené, o čom nás presvedčí aj pohľad do vnútra moderného sídla v industriálnom štýle. Teplo interiéru vytvára krb a zaujímavým prvkom, ktorý sa nachádza na oboch poschodiach rodinného domu je sauna. Pôvodná strecha bola odstránená a nahradená betónovou. 5 metrov dlhé okná boli skutočne vytvorené búracími prácami. Zaujímavý spôsob, no milovníci estetiky budú mať asi iný názor. Priestranné okná poskytujú nádherný výhľad na panorámu neďalekého jazera a taktiež prírodu v tejto lokalite. Tento projekt ponúka nový pohľad na život a bývanie a dokazuje, že to čo vidia a čo si myslia susedia a verejnosť nemusí byť až tak podstatné. Ak ste si vedomí toho, čo chcete a čo máte vo vnútri tak si chodte nadalej svojou cestou za svojim snom. Brali by ste podobné alternatívne bývanie v netradičnej a zároveň výnimočnej Antiville??

 
Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA