Ako bude v budúcnosti vyzerať pochovávanie a cintoríny?

Pri tempe, akým zapĺňane túto planétu, sa postupne čoraz viac dostáva do pozornosti aj spôsob, akým ju “opúšťame”. Problém je práve to, že ju fyzicky vôbec neopustíme a môžnosti vysporiadnia sa s našimi telami majú svoje obmedzenia. Vedci tak prišli s viacerými ekologickými aj ohľaduplnými metódami pochovávania a pripomínania si našich zosnulých, ktoré by tento problém mali riešiť.

Aj keď pochovávanie považujeme za celkom bežnú praktiku – s občasnou odchýlkou od normy vo forme kremácie – miest na uloženie mŕtvych tiel pomaly ale isto ubúda. Nájsť miesto na úplne nové cintoríny pritom nie je jednoduché – a vôbec, celkový proces pochovávania a nakladania s našimi mŕtvymi sa nedá považovať za šetrný voči planéte, najmä nie pri počte ľudí, ktorý ju momentálne obýva a ešte len obývať bude.

Cintoríny budúcnosti. Snáď sa nad podobnými vecami nebudeš musieť vôbec zamýšľať ani vo vzťahu k ostatným, a ani nikto vo vzťahu k tebe. Je ale veľmi zaujímavé predstaviť si, aké sci-fi metódy budú existovať v časoch, keď sa do pokročilého dostane veku naša generácia. Myšlienka, že by sme sa mali premeniť v niečo nové, živé, je zvláštne utešujúca. Dokazuje, že po smrti tento svet nemusíme nevyhnutne opustiť – nielen fyzicky, ale ani ako forma prebiehajúceho života tu môžeme ostať a pripomínať sa tým, ktorí o to budú stáť.

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA