Fotografie vertikálnej Architektúry – Hong Kong

Megamestá, alebo najväčšie mestá na svete sa berú do úvahy ako metropoly s viac ako 10 miliónmi obyvateľov. Japonsko patrí medzi krajiny s najväčšou hustotou obyvateľstva a dokazujú to aj jeho metropoly. Ázijské Las Vegas", "najbohatšie mesto sveta" či "obchodné centrum Ázie". Hong Kong označujú rôznymi prezývkami a na všetkých je kus pravdy. Napriek tomu, že patrí k najdrahším miestam na svete, Hong Kong rozhodne stojí za vašu návštevu. Fotografie architektúry Hong Kongu

Francúzsky fotograf, Romain Jacquet-Lagreze, vytvoril sériu mierne klaustrofobických fotografií s názvom Vertical Horizon, ktoré hľadia na oblohu pomedzi vysoké mrakodrapy v Hong Kongu. Romain stavia diváka do polohy priamo na úrovni ulice- touto formou prezentuje horizont človeka a disproporčnosť s okolitou architektúrou - fotografie architektúry.  Opevnené mesto Kowloon bolo kedysi tým najhustejšie obývaným miestom na svete. Stovky domov tu boli natlačené jeden na druhý a spoločne tvorili jednu veľkú a chaotickú konštrukciu. Mnohé byty dokonca nemali prístup k dennému svetlu a čerstvému vzduchu. Slávne mesto bolo zdemolované v roku 1994 a na jeho mieste dnes stojí park.

Mrakodrap je vysoká budova s výškou nad 150 metrov, alebo výšková budova s kovovou nosnou konštrukciou, ktorá nesie väčšinu hmotnosti budovy. Za mrakodrap sa vo všeobecnosti nepovažuje vyhliadková veža alebo vysielač. Budovy s výškou menšou ako 150 metrov sa častejšie nazývajú výškové budovy. Fotografie architektúry a mrakodrapov Hong Kongu si možete vychutnať na nasledujúcich fotografiách.

Foto: www.romainjl.com

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry nájdete na: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA