O krajine bez horizontu

Práca fotografa si vyžaduje špeciálny talent, ktorý sa bohužiaľ nedá naučiť a človek ho v sebe musí objaviť prirodzene. Skvelý fotograf sa totiž samozrejme vyznačuje kvalitnými fotografiami, znalosťami o nastaveniach svojho fotoaparátu, ale zručnosť, ktorá sa nedá naučiť ani kúpiť, je schopnosť byť v tom správnom čase na tom správnom mieste. Ako sa hovorí, šťastie praje pripraveným, a preto si správny fotograf nikdy nedáva pauzu od práce, pretože človek nikdy nevie, kedy sa pred ním odohrá najúžasnejšia udalosť jeho života a on nebude schopný ju zachytiť na zábere, ktorý by obletel svet.

Digitálny umelec, grafik a fotograf Aydin Büyüktas sa preslávil vďaka svojej neobyčajnej práci a nezvyčajnej perspektíve. Jeho fotografie a tvorbu ste už možno videli. Séria obrázkov sa s názvom Flatland, teda v preklade plochá krajina s preslávila na celom svete, ukazuje nezvyčajný pohľad na horizont. Krajina na obrázkoch je však presný opak plochej krajiny.  Každá fotografia pozostáva z približne 18-tich až 20-tich odlišných záberov z dronu, ktoré sú neskôr digitálne spojené do jednej celistvej koláže. Je to veru neobyčajný a zaujímavý pohľad. Táto perspektíva otvára úplne novú dimenziu na pozorovanú krajinu.

Horizont môže byť všeobecne: časť zemského povrch, kam možno odniekiaľ dovidieť; rozhranie oblohy a povrchu Zeme. Satirický román o dvojrozmernom svete, obývanom geometrickými obrazcami, s názvom Flatland bol inšpiráciou pre tureckého digitálneho umelca. Nová kolekcia tohto projektu bola fotografovaná v rôznych častiach Spojených štátov, vrátane Texasu, Arizony, Nového Mexika a Kalifornie.

Zdroj fotografií: Bored Panda

Viac zaujímavosti z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA