Iron Man – dizajn oblekov

Možno ste o Philovi Saundersovi zatial nepočuli, ale určite ste videli jeho prácu. Tento dizajnér stojí za oblekom známeho superhrdinu a komiksovej postavy Iron Man, ktorý v kinách debbutoval v roku 2008. Saunders pracoval na každom filme spoločnosti Marvel, keďže navrhoval obleky všetky obleky a legendárne premeny herca Robert John Downey Jr. Navrhoval taktiež obleky postáv War Machine, Ultron a HulkBuster.

Vznik postavy Iron Man 

Iron Man, vlastným menom "Tony" Stark je multimiliardár, ktorý zarobil veľké peniaze v zbrojnom priemysle. Už jeho otec bol veľký vynálezca a zakladateľ Stark Industries.  Jedného dňa bol však Tony unesený superzločincom menom Mandarin, ktorý chcel aby mu Tony vytvoril dokonalú zbraň s pomocou ktorej by zničil svet. Tajne pracoval na bojovom obleku pre seba, aby dokázal utiecť Mandarinovi. Tento oblek bol napájaný priamo na jeho ARK reactor, takže bol vlastne poháňaný Tonyho telom. Tonymu sa podarilo utiecť a zároveň si uvedomil, že má obrovskú moc, ktorú musí využiť v boji proti zlu. Tony si vytvoril mnoho bojových oblekov a prijal meno Iron Man.

Obleky

Každý bojový oblek bol určený na niečo iné ( lávový oblek, vesmírny oblek, vodný oblek atď. ), ale každý mal rovnaké základné vlastnosti. Tonymu umožňoval zdvihnúť 80 ton. Bol nepriestrelný a nezničiteľný. Tony v ňom dokáže lietať nadzvukovou rýchlosťou. Dokázal strieľať plazmové strely a v každom obleku boli zabudované najmodernejšie technické vybavenia ( radar, navigácia atď. ) Tony Stark je jediný človek na svete, ktorý vlastní Iron Manove brnenia. Iron Man sa stal jedným z najslávnejších hrdinov komiksu. Je stály a dôležitý člen skupiny The Avengers.

Zdroj: www.yankodesign.com sk.wikipedia.org

Viac zaujímavosti z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA