Minimalistický apartmán v Londýne

Minimalistický apartmán v Londýne so škandinávskou dušou. Projekt ponúka všetko, čo môže život ponúknuť. Jeho návrh sa postarala spoločnosť  Scenario Architecture. Architekti sa snažili vytvoriť čo najviac flexibilný priestor, pričom vsadili na priestrannosť, otvorenosť a minimalistický dizajn.  Apartmnán je zariadený kompletne v minimalistickom štýle a ekodizajne. Jednoduchéako čisté línie sú doplnené kompozíciou zaujímavých geometrických tvarov.

Nezanedbateľná úloha svetla. Okrem toho, že priestor bytu je plný denného svetla, dôležitú úlohu v ňom zohráva aj umelé osvetlenie. Umelé svetlo nie je len nevyhnutnou súčasťou civilizácie, ktorá sa vo večerných hodinách ponorí do tmy. Tak ako množstvo slnečného žiarenia aj intenzita osvetlenia v interiéri dokáže ovplyvňovať našu náladu, tvarovať priestor a nechať vyniknúť dôležitým detailom.

Privátnu zónu bytu tvorí spálňa so samostatnou kúpeľňou a šatníkom. Minimalisticky zariadená spálňa nadväzuje na zvolenú koncepciu pravouhlých geometrických tvarov, vzdušnosť sa prepája s jednoduchosťou a praktickosť s účelnosťou. Počet kusov nábytku sa dá zrátať na prstoch jednej ruky. Nič extravagantné, všetko je uzatvorené v jednoduchých pravidelných linkách.

Viac zaujímavosti z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA