MODERNÝ ŠKANDINÁVSKY BYT

Moderný bytový dizajn – Škandinávsky štýl. Ak ste zástancami moderného bývania a sledujete trendy bytového dizajnu vo svete, určite vám neunikol škandinávsky štýl. Tento štýl je veľmi elegantný, harmonický, nadčasový. Vyznačuje sa čistotou, jednoduchosťou, jemnými líniami. Typický je minimalizmus, pre ľudí prístupný, užitočný a v celom svete žiadaný trend. Využívajú sa hlavne biele a prírodné farby, drevený nábytok a rôzne doplnky z prírodných materiálov, ktoré vytvárajú pokojnú atmosféru domova. Autorom tohto krásneho príkladu je architektonické štúdio Plasterlina

Klasikou sú severské vzory zvierat, kvetov, stromov, káro a prúžok. Využíva sa hlavne bledé drevo, ktoré interiéru poskytuje priestrannosť a pôsobí teplo a prirodzene. Drevený nemusí byť iba nábytok, ale aj podlahy, ktoré sú akýmsi zjednocujúcim prvkom. Nájdeme aj veľa kovových a sklenených prvkov. Originálny je vidiecky alebo vintage štýl a teda ako doplnky môžete použiť veci staré, opotrebované alebo nefunkčné. Keďže pre severské krajiny sú typické dlhé, chladné zimy, kedy je väčšinu dňa tma, dôležitým aspektom pri interiérovom dizajne v škandinávskom štýle je dostatok svetla.

Typické sú veľké okná, ktoré prepúšťajú dostatok svetla. Pokiaľ máte malé okná, stačí aby ste použili jemné priehľadné záclony. Presvetleniu malého či tmavého priestoru pomôžu aj veľké zrkadlá. Aby interiér nepôsobil chladne a monotónne, biela, krémová a béžová farba býva doplnená výraznými prvkami živých farieb. Obľúbená je červená, žltá, modrá. Nezabúdajte ani na zeleň, ktorá vášmu priestoru vdýchne život. Pretvorte svoj byt na pravý škandinávsky domov s uvoľneným dizajnom, drevenými akcentmi a množstvom prírodného svetla.

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA