Vertikálny park v Amsterdame

MVRDV je architektonický ateliér, ktorý bol založený v Rotterdame, (Holandsko) roku 1991. Zakladatelmi sa stali Winy Maas, Jacob van Rijs a Nathalie de Vriesová. Názov MVRDV obsahuje začiatočné písmená priezvisk zakladateľov. Práce ateliéru majú obrovský rozsah. Týkajú sa nie len veľkých projektov, ale aj drobnej architektúry a dizajnu. Projekty tohto ateliéru rozmanito komunikujú s okolím. Okrem navrhovania a realizácie stavieb sa štúdio rovnako zaoberá urbanizmom, interiérovou tvorbou i navrhovaním nábytku.

 

MVRDV

Z ich tvorby vám predstavíme ich posledný návrh. Jedná sa o komplex s rozlohou neuveriteľných 75 000 metrov štvorcových, ktorý sa nachádza v obchodnej štvrti Zuidas v Amsterdame. Vďaka multifunkčnosti a rôznym funkciám ako napríklad bývanie, kancelárie, parkovanie, vybavenosť, kultúrne priestory... budova prinesie do svojho okolia nový život a vzrušenie.

 

MVRDV

Z fasády sa stáva vertikálna záhrada – park. Formou zelených terasových boxov, ktoré sa rozpínajú v rôznych výškach po celom komplexe. Na samotnom vrchu sa nachádza reštaurácia a kaviareň s terasou, s výhľadom na panorámu strešnej krajiny celého Mesta. Vyrezávanie fasády dovoluje prenikanie slnečného svetla do všetkých 196 apartmánov, z ktorých všetky majú jedinečný pôdorys.

Dalšie zaujímave projekty tohto architektonického štúdia nájdete nižšie. Viac zaujímavosti z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA