Penthouse v Starom meste- Bratislava

Návrh interiéru v nadstavbe historického bytového domu s krásnym výhľadom na Bratislavu.

Nadstavby vo veľkých mestách sa stávajú v dnešnej dobe veľmi populárnym a vyhľadávaným bývaním. Ich hlavnou výhodou je najmä výborná lokalita blízko alebo priamo v centre mesta. Bývanie v centre so sebou však obvykle prináša obmedzenia v podobe pôvodných zastaraných interiérových dispozícii a energeticky neefektívnej prevádzky. Všetky tieto nedostatky nové nadstavby s výhodou odstraňujú. Ponúkajú možnosť vytvoriť si moderné bývanie so všetkými jeho atribútmi. Majitelia si môžu vytvoriť novú dispozíciu presne podľa ich predstáv, použiť moderné zariadenie a energeticky zefektívniť celé bývanie.

Úlohou architekta je prepojiť nové so starým. Nenásilne nadviazať na historické dedičstvo v podobe pôvodnej architektúry, využiť ju s výhodou na ozvláštnenie dizajnu a vytvoriť pre klientov bývanie naozaj na úrovni. Moderný, minimalistický penthouse navrhnutý v kontraste s pôvodnou architektúrou využíva maximálne svoj potenciál a ponúka bývanie s úžasným výhľadom na scenériu Starého mesta. Vzdušnosť mu dodávajú veľké presklené panoramatické okná a átrium. Materiálovo a farebne veľmi jednoduchá a ucelená schéma prepožičiava bytu funkčnosť a pôsobí esteticky. Penthouse kombinuje pôvodné prvky vtedajšej architektúry akými sú pálené tehly s modernými prvkami. Absencia akýchkoľvek módnych výstrelkov zaručí, že byt bude pôsobiť moderne a nadčasovo aj po rokoch.

Materiály

"Farebnú kombináciu sme zvolili s cieľom vytvorenia kontrastu medzi surovosťou betónu, prírodného dreva, bielou a antracitovou farbou." Kuchynská linka je z masívneho kartáčovaného dubu a bielych striekaných polomatných dvierok. Biely striekaný nábytok nájdeme aj v ostatných izbách. Stenu za linkou z pálených tehiel chráni sklenená zástena.

Dispozícia

Denná spoločenská časť má otvorenú dispozíciu s prístupom na balkón. Dominantou celého priestoru je átrium, ktoré prepája interiér s terasou na streche budovy. Presklené átrium vpúšťa do bytu denné svetlo, presvetľuje vstup a vnáša kúsok exteriéru priamo do centra bytu. K dennej časti prislúcha aj samostatná toaleta. Detské izby majú vlastnú spoločnú kúpeľňu, ktorá ich zároveň navzájom prepája. K rodičovskej spálni prislúcha samostatná kúpeľňa.

Zdroj: www.archstyl.com   Viac zaujímavosti z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA