Príbor Studio William – inovácia do úst

Vidlička vľavo a nožík s lyžicou vpravo od taniera - a je to. Pokiaľ sa človek nenarodí do kráľovskej idylky, takto sa učí stolovať od malička. Možno máme svoju obľúbenú kávovú lyžičku, ale veľmi asi neuvažujeme nad tým, či príbor “funguje” a vyzerá dokonale. 

 No, pán William Welch sa tento každodenný set nástrojov rozhodol s nadšením analyzovať. On je totiž zakladateľom a hlavnou hnacou silou britskej spoločnosti s rovnozvučným názvom Studio William Welch Ltd., ktorá úspešne spája inováciu, sofistikovanosť a účelovosť v dizajne úžitkových produktov. Tento nevšedný dizajnérsky dom navrhuje naozaj originálne formy príborov, ktoré si žiadajú nové spôsoby ich používania a tak prinášajú jedinečný zážitok pri kreatívnom stolovaní. Ich médiá dokážu pozitívne stimulovať zvedavosť užívateľa a zľahka poštekliť jeho zmysel pre detail - vytvárajú vyššiu zmyslovú úroveň pri chutnom jedle a tiež z používania “predĺžených rúk”. 
 
Čo sa týka výroby, tvorcovia sa hŕdo hlásia k dôkladnému procesu, ktorý predchádza výsledku: venujú totiž veľa času a energie na prieskum. Sledujú a skúmajú obyčaje a spôsoby ľudí pri jedení, reč ich rúk, ich vnímavosť, citlivosť... - celú škálu reakcií. Vďaka tomuto prístupu majú ich výsledky znamenitú odozvu na globálnom trhu. Priekopníkov návrhu elegantných a úžasne prepracovaných príborov oceňujú nielen reštaurácie v luxusných hoteloch a svetoznámi kuchári s Michelin hviezdičkami, ale excelujú aj ako profesionálni inovátori vo svete produktového dizajnu. So svojimi výnimočnými produktmi vyhrali množstvo medzinárodných ocenení. 
 
Zaujímavú a šľachetnú rolu zohráva aj fakt, že vyrábajú 12 rozšírených línií príborových setov a každý jeden má názov nejakého stromu. Nielenže šíria povedomie o odlesňovaní, ale aj bojujú proti nemu - z predaja putuje určitá suma Medzinárodnému fondu stromov, ktorý sa venuje ich vysádzaniu a kultivácii. Táto “živá” inšpirácia názvov je v niektorých prípadoch dokonca priamo spojená s dizajnom príborov.
 
Ako chutí jedlo s príborom Studio William? Mali sme možnosť si vyskúšať príbor Balsa a tiež trademark lyžice s textúrou. Príbor Balsa je štíhly, ergonomicky tvarovaný, ťažší set s krásnym jednoduchým dizajnom. Dovoľuje naberať iba menšie sústa do úst, čo znamená, že si jedlo, jeho chuť, štruktúru a charakter máme možnosť si užívať a analyzovať. A lyžice s textúrou sú zázračné! Jemne pôsobia na jazyk, aj pery - neslúžia len na prenášanie jedla z taniera do úst, ale vytvárajú doposiaľ neporovnateľný zážitok

 

  
Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA