Apartmán v rustikálnom štýle

RUSTIKÁLNY ŠTÝL SPOJENÝ S FUNKČNOSŤOU.

Každý z nás sa chce vo svojom byte či dome cítiť čo najlepšie. Domov by mal byť našim útočiskom, miestom pokoja a oddychu. Je to priestor kde sa stretávame s rodinou a priateľmi. Pre každého to však znamená niečo iné. S citom navrhnutá a taktiež prevedená rekonštrukcia, v tradičnej kompaktnej vidieckej zástavbe. Príklad, ako sa dá integrovať moderné bývanie s pôvodným starým objektom a charakterom tak, aby nové so starým vytvorilo jeden harmonický fungujúci celok.

Úlohou bola celková rekonštrukcia objektu, zmena dispozičného riešenia a nahradenie nevyužitých  priestorov. Architekti pri realizácii rekonštrukcie rodinného domu zohľadňovali danosti lokality. V radení miestností je čitateľná hierarchia, reprezentatívne priestory sú smerom do ulice, do pozemku sú umiestňované utilitárne funkcie. Rekonštrukcia mala prispôsobiť apartmán dnešným požiadavkám na bývanie - vytvoriť spoločenský priestor pre obyvateľov a hostí. Vytvoriť tak adekvátnu dennú časť domu s priamím napojením na terasu. Hlavnou požiadavkou bolo zachovať pôvodný charakter priestoru a stavby.

Projekt: Appartement Saint Paul I   Autork: Margaux Beja I   Lokalita:  Le Marais, Paríž, Francúzsko Foto: Alexis Cottin & Julien Fernandez   Zdroj: www.margauxbeja.com

 
Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA