Ručný mlynček na kávu bpure


Príbeh BPURE sa začína v jeden adventný večer, kedy sa diskutovalo pri káve o jej pití a kvalite. Takto zrodená myšlienka pre nevšedný mlynček na kávu nenechala na seba dlho čakať. Prvé pokusy  o stelesnenie mechanizmu síce chvíľu trvali, ale po pár rokoch experimentovania,  testovania a zdokonalovania prototypov úspešne vzišiel malý pomocník pre veľkých milovníkov kávy. Proces podávania krásne voňajúcej čerstvej kávy aj z automatu s kapsulami je na svete.

 
Spomínaný automat je dosť rozšírená záležitosť v našich zemepisných šírkach nielen v kanceláriach, ale aj v domácnostiach. Nedostatky bežných kapsúl sú však koncernom recyklovateľnosti, trvácnosti a v neposlednom rade financií. Spoločnosť BPURE však myslí na životné prostredie, aj na našu peňaženku: táto kapsula sa totiž napĺňa kávou nespočetnekrát znovu a zas. Na rozdiel od jej plastových príbuzných, nezanedbateľným charakteristickým faktorom je aj krásna vôňa čerstvo pomletého osviežujúceho životabudiča. Palec hore si zaslúži aj fakt, že si kávičku môžeme vychutnať podľa vlastného gusta, či ju preferujeme podľa značky výrobcu alebo krajiny pôvodu.  Mlynček na kávu funguje v princípe veľmi podobne ako mlynček na čierne korenie. Elegantne ním párkrát potočíme, čím sa vyberateľná časť, teda kapsula, naplní, potom sa uzatvorí poklepom a následne sa vloží do automatu. Priznávame, po tomto procese sme milovníkmi nielen kávy, ale aj jej prípravy. Keď človek melie kávové zrnká ručne, z každodennej činnosti sa stáva zmyselný rituál. Oceňujeme funkčnosť tohoto patentovaného dizajnérskeho kúsku, no tvorcovia kládli dôraz aj na jeho estetickosť. Riadili sa tvarmi geometrie a jednoduchosťou a nájdeme ich v ponuke v šiestich farebných prevedeniach.
 
Celkom nepochybne je tento dômyselný prístroj nominantom na víťaza medzinárodného bájneho titulu “Workoholic’s BFF” - v preklade “Najlepší Priateľ Workoholika na Celý Život”. Možeme ho mať doma, v práci, alebo stále pri sebe - v taške notebooku. Teda, milí Kolegovia: Architekti, Dizajnéri, Inžinieri súčasnej spoločnosti, je tu niečo pre nás všetkých.
 
Zdroj: bpure.cafe
           
Kickstarter:  kickstarter.com
 
Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA