Stať sa architektom je náročné – 8 faktorov k úspechu

Architekti nie sú len dizajnéri - veľké množstvo ľudí si to však myslí. "Čo môže byť na tom náročne vymyslieť a zariadiť obyčajnú stavbu?" Ale to ani z ďaleka nieje všetko! Máte na to stať sa architektom? 


Byť architektom je viac ako kreslenie a stavanie. Taktiež to zahrnuje sociálne vedomosti, znalosti techniky, matematiky, vedy, fyziky, obrovské odhodlanie a dravosť. Samozrejme nezabudnime najpodstatnejšiu vlastnosť KREATIVITU. Na architektov pôsobí obrovský tlak zo všetkých profesií. Výber architekta alebo projektanta je kľúčový faktor, ktorý zásadne ovplyvní celkové zhotovenie Vášho domu, či inej stavby

01_Jednoducho musíte byť inteligentní. 

2. Mať vôlu pracovať naozaj tvrdo. 

Táto profesia nieje pre ľudí ,ktorí si chcú odpracovať 8 hodin a koniec. Architekti sú do svojej zahĺbení a venujú sa svojej kariére a štúdiu častokrát aj celý deň.  Musia sa neustále posúvať do predu a napredovať k svojim cielom. Pracovať počas dňa a študovať večer. 

 

3. Schopnosť riešiť problémy. 

Architekti sú vo svojej podstate riešitelia problémov. Ak sa nebojíte konať akonáhle sa objavvia problémy, tak ste na správnej ceste. Tento povahový rys nesmie chýbať žiadnemu architektovi. Problémy budete riešiť neustále, či už na stavbe s klientom alebo s firmami , ktoré nedodržujú termíny. 

4. Štúdium vás baví.

Dokončenie náročného štúdia a získanie titulu neznamená, že ste so štúdiom skončili! Učiť sa budete celý život, pokiaľ to chcete vo svojej kariére niekam dotiahnuť. 

5. Máte vražedné vyjednávacie schopnosti.

Architekti, ktorí si založili vlastnú firmu musia mať silného obchodného ducha. Množstvo ľudí vidí len dokončený projekt, ale nevidia za oponu koľko hodín trvala táto cesta. Architektúra je biznis ako každý iný, konkurencia je veľká a nezostáva vám nič iného ako prebojovať sa. Musíte sa vedieť predať, mať excelentné komunikačné schopnosti a dravosť. Taktiež potrebujeťe schopnosť podať svojim klientom vašu víziu.

6. Máte kreatívnu myseľ.

Pokiaľ ju máte splnili ste veľkú časť povahy architekta. každý dizajnér musí mať víziu, ktorú naskicuje na papier a následne zrealizuje. Musíte myslieť nekonvenčne a byť otvorení novým myšlienkam. 

7. Máte mozog na matematiku.

Architektúra je spojením dvoch faktorov - umenia a vedy. Niekomu to nedáva zmysel, ale architektúra je práca, kde sú tieto faktory neodmysliteľne spojené. 

8. Hlboko milujete prírodu.

V dnešnom znečistenom svete je čím ďalej viac kladený dôraz na ekológiu a lásku k prírode. Architekt, ktorý rozumie prírode, pracuje ekologicky, je dobrý architekt!

Držíme vám palce na vašej ceste stať sa architektom 🙂

Zdroj článku: www.homepix.cz  Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA