Súťaž o knihu – Ročenka slovenskej architektúry 2015

Ročenka slovenskej architektúry je dlhodobý projekt, ktorý bude pravidelne prinášať pohľad na aktuálnu slovenskú architektonickú scénu. Diela zaradené do prvého vydania ročenky sú tým najlepším z architektonickej produkcie rokov 2014 a 2015. Približujú spektrum architektonického myslenia, typologickú štruktúru aj topografiu slovenského architektonického územia. Súčasťou ročenky sú dve úvodné štúdie kriticky reflektujúce slovenskú architektonickú realitu z dvoch pohľadov, domáceho a zahraničného, aj súhrn najvýznamnejších podujatí, ocenení a publikácií z oblasti architektúry.

Ročenka slovenskej architektúry je dlhodobý projekt, ktorý by mal pravidelne prinášať pohľad na slovenskú architektonickú scénu a upozorňovať na najpozoruhodnejšie architektonické diela realizované na Slovensku, respektíve podľa návrhu slovenských architektov kdekoľvek vo svete. Výber diel sprevádza kritické zhodnotenie aktuálnej situácie v slovenskej architektúre, kapitoly venované jednotlivým dielam a súhrn najvýznamnejších udalostí, podujatí, ocenení a publikácii z oblasti architektúry. Texty v Ročenke slovenskej architektúry sú dvojjazyčné slovenské a anglické.

Na Slovensku doteraz taká publikácia neexistovala. Táto skutočnosť, rovnako ako potreba mapovať a pravidelne hodnotiť slovenskú architektonickú produkciu stáli v pozadí vzniku tohto projektu. Koncepčne a obsahovo ročenku pripravili historici a kritici architektúry z Oddelenia architektúry ÚSTARCH SAV (Henrieta Moravčíková, Peter Szalay, Katarína Haberlandová, Laura Pastoreková) v spolupráci s nezávislými domácimi aj zahraničnými expertmi (Roman Rutkowski, Matúš Dulla, Pavol Paňák, Mária Topolčanská, Peter Lenyi). Ročenka vznikla v spolupráci so Slovenskou komorou architektov. Autorom grafického návrhu je Matúš Lelovský.

Ročenka slovenskej architektúry 2014/2015 obsahuje výber 19 najlepších architektonických diel realizovaných v termíne od januára 2014 do decembra 2015. Pri ich posudzovaní bolo určujúce ako prispeli do širšej architektonickej diskusie, aký bol ich prínos v oblasti metód práce, ich vplyv na prostredie. Hodnotili sa prejavy architektonického remesla, dispozičné riešenie aj celková výtvarná stránka diela. Vybrané diela tak približujú spektrum architektonického myslenia, typologickú štruktúru aj topografiu slovenského architektonického územia.

Podrobnosti

  • Počet strán: 168 strán
  • Väzba: flexi väzba
  • Rozmer: 230×300 mm
  • Hmotnosť: 930 g
  • Jazyk: slovenský jazyk
  • Rok vydania: 2016

Podmienky účasti: Súťaž je určená všetkým návštevníkom portálu.

Stačí dať like + zdieľať  súťaž a napísať svoju obľúbenú stavbu na Slovensku , prípadne vložtiť obrázok priamo do komentárov.

Vyhodnotenie (náhodné vylosovanie výhercu) súťaže: 07.10.2016

Cenu venovalo: Vydavateľstvo SLOVART, spol. s.r.o.

Prajeme veľa úspechov.

Team CreateSpace