Útulný drevený dom

Napriek tomu, že nám je japonská kultúra dosť vzdialená, neoplatí sa pred ňou zatvárať oči. Koncept útulného praktického neveľkého UJI domu z dielne ALTS design office oslovuje širokú verejnosť a prináša inšpiráciu aj do našich krajín. Drevený dom so štvorcovým pôdorysom s asymetricky skosenou strechou poskytuje dostatok pohodlia a jeho útulný interiér nabíja obyvateľov pozitívnou energiou hneď, ako doň vkročia.

Má to, čo iným moderným chýba- V interiéri je použitých viacero druhov masívneho dreva, a pritom sa navzájom nebijú, naopak, pôsobia harmonizujúco. V dome nájdete aj rôzne zákutia, kde si môžete vychutnať chvíľku osamote, čo mnohým moderným stavbám s otvorenými priestormi chýba. Členenie priestoru je tiež príjemné a prirodzené.

Priestory, ktoré obohatia myseľ- Hlavným mottom  je „vytváranie bohatých priestorov, ktoré poskytnú novú univerzálnosť a budú komunikovať s obyvateľmi prostredníctvom jednoduchej metódy.“ Vďaka novému uhlu pohľadu na základný koncept dokážu vytvárať nové zaujímavé alternatívy bývania i ďalších projektov. Ich snahou je tvoriť priestory, ktoré obohatia myseľ svojich užívateľov a obyvateľov.

Drevený dom UJI dom:
Architekti: ALTS DESIGN OFFICE, Sumiou Mizumoto
Krajina: Japonsko
Rok dokončenia: máj 2016
Celková plocha: 198,30 m2

Text: Sabína Zavarská
Zdroj: www.asb.sk

Viac zaujímavosti z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA