Vaky – Inak

Máme radi projekty, ktoré vznikajú zo srdca, rozvíjajú sa prirodzeným spôsobom a takto sa nenútene posúvajú na vyšší level. Našťastie, čím ďalej, tým viac takýchto jedinečných produktov nachádzame aj na slovenskom trhu. Nemohli sme si nevšimnúť výnimočný nápad Dominiky z Považskej Bystrice.  Táto mladá dáma svoju školskú úlohu a zároveň záľubu premenila na denný job. Zriadila si značku WakiVaky, ktorej názov síce hovorí za seba, ale nenapovedá správnosti neobyčajného prístupu dizajnérky. Podstata týchto ručne šitých vakov je totiž blízka anti-konzumným hodnotám módneho priemyslu, akými sú upcyklácia, zmysel pre dlhodobú udržateľnosť, šetrnosť k prírode a úcta k ľuďom, ktorí ich tvoria. 

"Našim cieľom je vyrábať ich udržateľne, čo znamená  šetrne k prírode a s úctou k ľuďom, ktorí ich tvoria. Na výrobu využívame už nepotrebné materiály, ktorým dávame druhú šancu, predlžujeme ich životnosť a vytvárame z nich nový jednoduchý produkt, ktorý je zároveň veľmi obľúbený a praktický. Vaky z našej dielne sú prevažne dvojvrstvové, kvalitne spracované s množstvom vreciek a zaujímavých doplnkov. Každý kus je originál.  A nie je to len o vakoch! Projekt WAKIVAKY je aj o ľuďoch, podpore, nápadoch, či osvete. Spájame ľudí, ktorí si navzájom pomáhajú, chránime prírodu, podporujeme dobré myšlienky. Snažíme sa bojovať proti globálnemu textilnému priemyslu a neetickým praktikám výroby odevov.“ 

Rôznorodosť, flexibilita, jedinečnosť a štýlovosť sú výstižnými vlastnosťami vakov WakiVaky, pretože veľmi zaujímavé dizajnové zmeny sa dejú aj v rámci sezónnych kolekcií. Letnú líniu predstavujú ľahké materiály, veselé kombinácie farieb a vzorov,  zimná je zas útulná, flanelová károvaná, alebo s retro vianočným vzorom. Šikovná návrhárka dokonca vymyslela národnú reprezentatívnu verziu Slovakia. Avšak spomedzi všetkých nás zaujala najmä Denim edícia - radi vymeníme staré rifle za coolový vak!  Univerzálne vaky festivalového typu pre všetkých, ktorí radi spoznávajú, tvoria a pomáhajú robiť tento svet krajším.  WAKIVAKY sú spojením praktickosti, kvality a zaujímavých dizajnov.

Zdroj: waki-vaky.com

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA