Multifunkčný byt – zázračných 50 m²

multifunkčný byt

Fascinujúci multifunkčný byt.

Situácia na trhu s nehnuteľnosťami je dnes nestabilnáNájsť svoj vysnívaný byt sa aj dnes snažia desiatky jednotlivcov, zamilovaných párov alebo mladomanželov. Len necelých 50 m² stačilo ukrajinskému architektovi na vytvorenie plne fuknčného bývania v centre Kyjeva.  Pri výbere svojho prvého bytu väčšina z nás pochopitelne nemá také finančné možnosti, aby mohol siahnuť po nehnuteľnosti s výmerou 100 metrov štvorcových.  Prípadne zrealizovať rodinný dom a tak sa musí uspokojiť aj s o čosi menším bytom. To ale môže byť niekedy aj výhodou pri ralizácii návrhu. Samotné bývanie je možné navrhnúť multifunkčne. Nakoľko skromnejšia výmera si vyžaduje viac dispozične adekvátnych riešení. V tomto bode prichádza správny čas pre šikovných architektov, ktorí už vedia čo a ako. V danom prípade sa o návrh postaral pán Ivan Yunakov. Byt sa nachádza v historickom centre mesta Kyjev, čo je ďalšia z rady viacerých výhod. Cena nehnutelnosti samozrejme rastie s lokalitou. Preto si kladieme otázku. Veľký byt na kraji mesta, alebo rozlohou menší byt v centrálnej lokalite? Aký je váš názor?

Multifunkčný byt ,ktorého rozloha činí presne 49 metrov štvorcových bol vďaka vysokej konštrukčnej výške rozdelený na dve, nerovnomerné podlažia. Vrchná časť slúži ako nočná zóna so spálňou a taktiež dvoma šatníkmi. Spodné priestory sú vyplnené veľmi funkčne a ergonomicky. Chýbať samozrejme nesmie okrem kuchyne so stolovaním, ani obývacia miestnosť či kúpeľňa. Samotný interiér je prkvapením nie len multifunkčnosťou, ale taktiež materiálovou harmóniou. Už na prvý pohľad veľmi príjemné bývanie dokonca disponuje aj vlastným balkónom. Balkón najmä počas horúcich letných dní určite majitelia dokážu veľmi pozitívne oceniť a nepochybujeme o tom, že aj využiť. Pripravili sme vám sériu záberov, ktoré vám priblížia tento "malometrážny" skvost trochu detailnejšie...  Multifunkčný byt je skvelým príkladom toho, že aj z maličkého priestoru sa dá vďaka kreatívnym nápadom vytvoriť  plnohodnotný byt. Možno by sa podobným  riešením mohli inšpirovať aj niektorí Slováci.

Zdroj: homedsgn.com ,   Fotografie: Oleg Stelmakh,    Viac zaujímavosti z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA